Otwórz/zamknij mapę strony
Strona archiwalna, zawiera treści umieszczane w okresie od stycznia 2011 do marca 2022 roku.

181227 strazacyMarszałek Władysław Ortyl przyjął w urzędzie delegację strażaków, którzy wzięli udział w 13 Mistrzostwach Świata Strażaków w Chungju w Korei Południowej. Funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej przywieźli na Podkarpacie dwa złote i trzy srebrne medale.

Czteroosobowa delegacja funkcjonariuszy PSP z Podkarpacia, członków SKP Strażak w składzie: st. kpt. Andrzej Szpunar z KM PSP w Rzeszowie, kpt. Marcin Biedka z KM PSP w Krośnie, mł. asp. Robert Kubit z KM PSP w Krośnie oraz sekc. Mateusz Telesz z KW PSP w Rzeszowie, wzięła udział z zawodach biegowych Cross Country na dystansach: 10 km, 7,5 km i 5 km.

W rozegranym biegu Cross Country na dystansie 7,5 km, Andrzej Szpunar został Mistrzem Świata Strażaków w kategorii wiekowej 35-45 lat, a Robert Kubit – Wicemistrzem Świata Strażaków w kategorii wiekowej poniżej 34 lat. Piąte miejsce w kategorii wiekowej poniżej 34 lata zajął trzeci z Polaków Marcin Biedka.

Podkarpaccy strażacy wzięli także udział w biegach ulicznych na 10 km oraz 5 km. Na dłuższym dystansie bezkonkurencyjny był Andrzej Szpunar. Rzeszowianin wygrał swoją kategorię wiekową (35-44 lata). Robert Kubit zdobył z kolei srebrny medal w kategorii wiekowej 30-34 lata. Marcin Biedka wystartował w biegu na 5 km i ukończył go na drugim miejscu w kategorii wiekowej 30-34 lata, zdobywając srebrny medal.

Zawody odbyły się pod patronatem organizacji World Firefighters Games WA Inc., która cyklicznie, co dwa lata wybiera kolejnego gospodarza mistrzostw. W tegorocznej imprezie udział wzięło 6600 sportowców z 63 państw świata. Rywalizowali oni w 75 różnych dyscyplinach sportowych. Polskę w Korei Południowej reprezentowało 6 strażaków, w tym czterech z Podkarpacia.

Fot. D. Kozik
Biuro Prasowe UMWP

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego