Otwórz/zamknij mapę strony
Strona archiwalna, zawiera treści umieszczane w okresie od stycznia 2011 do marca 2022 roku.

190227 nartyNajszybsi alpejczycy wśród podkarpackich samorządowców stanęli do rywalizacji o Puchar Marszałka Województwa Podkarpackiego. Zawodom zorganizowanym na ustrzyckim stoku Gromadzyń nie przeszkodziła nawet coraz bardziej wiosenna temperatura. Wśród kobiet triumfowała reprezentantka podkarpackiego samorządu - radna województwa Dorota Łukaszyk. Swoje umiejętności zjazdowe zaprezentowali także marszałkowie: Władysław Ortyl i Piotr Pilch.

W szranki stanęli przedstawiciele władz samorządowych oraz pracownicy urzędów im podległych. Poza rozruszaniem zastanych kości urzędniczej kadry, spotkanie w Ustrzykach Dolnych stało się także okazją do integracji i dyskusji nad promocją sportów zimowych na Podkarpaciu.

Rywalizacja była niezwykle zacięta, różnice czasowe niewielkie, nie brakowało także spektakularnie wyglądających upadków. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń. Nad samym bezpieczeństwem zawodników czuwała bieszczadzka grupa GOPR.

W klasyfikacji kobiet, poza wspomnianą już Dorotą Łukaszyk, na drugim stopniu podium stanęła Justyna Mytych z Kolbuszowej, trzeci czas wykręciła Małgorzata Bokota z urzędu marszałkowskiego.

Wśród panów, reprezentujących samorządowe władze, równych sobie nie miał Jakub Wierzbicki z Cisnej. Na drugim miejscu zjechał Łukasz Dziok z Wiśniowej, zaś trzeci stopień podium zajął Robert Petka z Olszanicy.

Pracownicy samorządowi dojechali odpowiednio: Bartłomiej Kądziołka z Ustrzyk Dolnych (1 miejsce), następnie Andrzej Fejdasz i Krzysztof Michnal (2 i 3 lokata), obaj z Brzozowa.

W zawodach drużynowych triumfowali gospodarze. Za reprezentacją Ustrzyk Dolnych znaleźli się narciarze z Wiśniowej i Brzozowa.


 

Michał Mielniczuk

Biuro Prasowe UMWP

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego