Otwórz/zamknij mapę strony
Strona archiwalna, zawiera treści umieszczane w okresie od stycznia 2011 do marca 2022 roku.

Najlepsi podkarpaccy sportowcy, trenerzy i działacze sportowi zostali uhonorowani podczas 11. edycji Gali Sportu Młodzieżowego. Uroczystość odbyła się w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie, a gratulacje wszystkim nagrodzonym złożył marszałek województwa Władysław Ortyl.

Gala sportu jest okazją do podsumowań, ale także okazją do podziękowań trenerom, działaczom, sportowcom. Cieszymy się, że sport podkarpacki coraz lepiej się rozwija, że sportowcy z pasją uprawiają różne dyscypliny i osiągają dobre wyniki, którymi możemy się chwalić. Dziękuję działaczom i trenerom za poświęcany czas, za zaangażowanie, starania, które wypływają z troski o rozwój młodych ludzi, bo często nie są to opłacane zajęcia, a raczej rodzaj sportowej misji, to trzeba powiedzieć i nagrodzić – mówił rozpoczynając uroczystą galę marszałek województwa Władysław Ortyl.

Marszałek podkreślał, że samorząd województwa z roku na rok przeznacza coraz większe środki na rozwój sportu na Podkarpaciu. Jak poinformował w tamtym roku samorząd wydał na wsparcie sportu 3 mln złotych, a w tym jest to prawie 4 mln złotych.

Chcielibyśmy, aby te pieniądze wydane były jak najlepiej, aby dedykowane były tym dziedzinom sportu i tym naszym sportowcom, którzy najlepiej rokują i w przyszłości na wielkich arenach sportowych będą osiągali jak najlepsze wyniki – dodał marszałek.

W uroczystej gali uczestniczyła również Krystyna Wróblewska, która odczytała list od Marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego, obecny był także poseł Piotr Uruski, Podkarpacki Kurator Oświaty Małgorzata Rauch, wiceprzewodniczący sejmiku województwa – Teresa Pamuła oraz Jerzy Cypryś.

Podczas tegorocznej gali przyznano 80 nagród na łączną kwotę prawie 86 tys. zł. Nagrody otrzymało trzech działaczy sportowych, 61 trenerów oraz 16 zawodników. Z kolei stypendia przyznano 163 osobom. Łączna kwota stypendialnego wsparcia to 480 tys. zł.

Wśród nagrodzonych i wyróżnionych stypendiami sportowców byli przedstawiciele różnych dyscyplin, począwszy od królowej sportu lekkoatletyki, przez boks, judo, karate, pływanie, łyżwiarstwo, koszykówkę, siatkówkę aż po takie dyscypliny jak badminton, wędkarstwo, sumo czy modelarstwo sportowe.

Galę uświetniły występy tancerzy ze Szkoły Tańca i Ruchu SOUL DANCE oraz Zespół „Big Band” z Zespołu Szkół Muzycznych Nr 1 w Rzeszowie.

M.Konopka
S.Kieszkowski
fot. M.Mielniczuk
BP UMWP

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego