Otwórz/zamknij mapę strony
Strona archiwalna, zawiera treści umieszczane w okresie od stycznia 2011 do marca 2022 roku.

190506 developres

- Dziękujemy, gratulujemy i bardzo prosimy o więcej – powiedział marszałek Władysław Ortyl, zwracając się do zawodniczek Developresu Skyres Rzeszów. Siatkarki prowadzone przez trenera Bartłomieja Dąbrowskiego, po emocjonującym starciu z Chemikiem Police zdobyły brązowy medal Mistrzostw Polski. Dziś drużyna odebrała gratulacje z rąk marszałka i wojewody.

W spotkaniu w urzędzie marszałkowskim wzięła udział wojewoda Ewa Leniart, wicemarszałek Piotr Pilch oraz inicjator i moderator spotkania – wiceprzewodniczący sejmiku Jerzy Cypryś.

Jako pierwszy, do siatkarek zwrócił się marszałek Władysław Ortyl.

- Cieszymy się, że mamy drużyny i zawodników, którzy zdobywają trofea i rozsławiają Podkarpacie na arenie krajowej i międzynarodowej. Mamy obowiązek promować region także przez sport, który wychowuje, uczy rywalizacji i szlachetnego współzawodnictwa – mówił marszałek, dodając - Choćby nie wiadomo ile razy marszałek jeździł po świecie, to nikt lepiej nie wypromuje Podkarpacia jak drużyna pięknych pań – dodał Władysław Ortyl.

Marszałkowi wtórowała wojewoda Ewa Leniart.

- Niezwykle się cieszę z tego, że udało się wskoczyć na podium. Jesteście wspaniałe. Myślę, że jest to początek tego co jeszcze przed wami. Bardzo w to wierzę, trzymam kciuki, dalej do przodu!

Okazji do złożenia granulacji nie odpuścił fan siatkówki - wicemarszałek Piotr Pilch.

- Wielki wyczyn, to dla nas na Podkarpaciu jest to wielka sprawa, dla mnie osobiście również. Proszę przyjąć moje gratulacje – powiedział wicemarszałek.

W imieniu drużyny głos zabrała kapitan Jelena Blagojević.

- Pracowaliśmy każdego dnia bardzo ciężko, zmagając się z chorobami i kontuzjami, ale zawsze dawaliśmy z siebie sto procent. Choć nie zawsze udało się nam zwyciężać, na końcu pokazałyśmy serce do walki i zdobyłyśmy upragniony brąz – powiedziała.

Na zakończenie spotkania marszałek wręczył na ręce kapitan zespołu Jeleny Blagojević pamiątkowy puchar.

Tekst/fot.
Michał Mielniczuk
wideo: Sebastian Kieszkowski

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego