Otwórz/zamknij mapę strony
Strona archiwalna, zawiera treści umieszczane w okresie od stycznia 2011 do marca 2022 roku.

190509 halaPonad 3000 kibiców będzie mogło oglądać sportowe widowiska w nowej hali sportowej w Mielcu. Dziś w obecności wiceminister sportu Anny Krupki wmurowano akt erekcyjny. W uroczystości wziął udział marszałek Władysław Ortyl.

Ministerstwo Sportu i Turystyki przeznaczy na budowę tego obiektu ponad 30 mln zl. Anna Krupka dziękowała dziś wszystkim, którzy byli współtwórcami tego projektu.

– To będzie nowoczesny obiekt, dlatego cieszę się,  że ministerstwo uczestniczy w tej inwestycji. To jedno z największych dofinansowań jakie przyznaliśmy na tego typu obiekty – podkreślała Anna Krupka.

Marszałek Władysław Ortyl zaznaczył, że Mielec potrzebuje obiektu nowoczesnego, na miarę XXI wieku.

Bardzo ważna jest budowa obwodnicy, nowego mostu i wiaduktu, ale to nie wszystko. Mielec musi mieć nowy, nowoczesny obiekt wybudowany od podstaw. Trzeba powiedzieć jedną rzecz - to był spór miedzy małą halą, niedostosowaną do warunków i standardów, na których można rozgrywać zawody ogólnopolskie i międzynarodowe a halą, która to spełnia. Cieszę się, ze budowę właśnie takiej hali dziś inaugurujemy. Dziękuję za przychylność dla tej inwestycji ministrom Witoldowi Bańce, Annie Krupce i Jarosławowi Stawiarskiemu. Olbrzymią rolę w staraniach o to dofinansowanie odegrał europoseł Tomasz Poręba. Tę trudną, ale odważną decyzję podjął pan prezydent Fryderyk Kapinos, który podpisał umowę z dzisiejszym wykonawcą – podsumował marszałek Władysław Ortyl.

- To prawda, że ta inwestycja rodziła się w bólach, były różne koncepcje, zmieniały się okoliczności. Nie ma co do tego wracać, teraz trzeba zrobić wszystko, aby obiekt powstał, aby służył sportowcom wyczynowym, jak i dzieciom i młodzieży, oraz mieszkańcom naszego miasta, którzy będą spędzać czas podczas emocjonujących rozgrywek – powiedział prezydent Mielca Jacek Wiśniewski.

Miejski samorząd jest inwestorem. Hala będzie kosztować 136 milionów złotych. Wykonawcą jest konsorcjum firm: Mosty Łódź S.A. (lider) oraz Balzola Polska Sp.z.o.o, Construcciones y Promociones Balzola S.A. (partnerzy).

Zaproszeni goście złożyli podpisy na akcie erekcyjnym, który włożono do specjalnej tuby i w równie symboliczny sposób wmurowany przez zaproszonych gości.

- Znakiem rozpoznawczym Mielca zawsze była praca z młodzieżą. Podobnie jest teraz, a powstanie nowej hali znacznie poprawi warunki do trenowania. Pamiętam otwarcie poprzedniej hali, liczę, że zobaczę otwarcie tej nowej – powiedział Edward Kazimierski, były prezes Stali Mielec, człowiek legenda, który zarządzał klubem w latach 1968-84.

Tekst i foto

Tomasz Leyko

Rzecznik Prasowy UMWP

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego