Otwórz/zamknij mapę strony
Strona archiwalna, zawiera treści umieszczane w okresie od stycznia 2011 do marca 2022 roku.

190522 siara

Marszałek Władysław Ortyl oraz wicemarszałek Ewa Draus złożyli gratulacje trenerowi KTS Enea Siarka Tarnobrzeg, którego podopieczne wygrały Ligę Mistrzyń w tenisie stołowym.

- To jest wielka i ważna promocja dla województwa podkarpackiego. Cieszymy się i gratulujemy sukcesu. Wiemy, że był to wielki wysiłek zawodniczek, klubu, trenerów, prezesa, całej kadry. To największy sukces jaki osiągnęliśmy w sporcie drużynowym. Jak widać fundusze województwa podkarpackiego zainwestowane w sport zwracają się w postaci promocji, która nas rozsławia - teraz na całym świecie. Gratulujemy i dziękujemy – mówił marszałek Ortyl.

- To wielkie osiągnięcie sportowe dla klubu z Podkarpacia, dla trenera, zawodniczek, ale też i osiągnięcie dla nas – dla województwa, bo możemy się pochwalić, że mamy mistrzów Europy! Życzę dalszych sukcesów w tej drodze. Aczkolwiek oglądając mecz w Tarnobrzegu widać było, że poziom jest bardzo wyrównany, więc czeka państwa ciężka praca. Będziemy wam kibicować i wspierać – zapewniła wicemarszałek Ewa Draus.

- Jesteśmy drugą drużyną w Polsce, po Vive Kielce, która wygrała Ligę Mistrzyń. W ten sposób zapisaliśmy się w historii. Dedykuję ten tytuł najlepszej drużyny Europy, którym będziemy się szczycić co najmniej przez rok, wszystkim mieszkańcom Podkarpacia, naszym przyjaciołom, mecenasom, sponsorom – powiedział trener  KTS Enea Siarka Tarnobrzeg Zbigniew Nęcek.

Podczas spotkania trener przekazał marszałkowi medal najlepszej europejskiej drużyny oraz medal 28. Drużynowego Mistrza Polski. Marszałek zrewanżował się listami gratulacyjnymi trenerowi oraz zawodniczkom, które nie mogły być na spotkaniu ze względu na zawodowe zobowiązania. Zapewnił też, że drużyna otrzyma finansową nagrodę od samorządu województwa.

W maju tenisistki stołowe KTS Enea Siarka Tarnobrzeg po raz trzeci zagrały w finale Ligi Mistrzyń i po raz pierwszy w historii sięgnęły w nim po zwycięstwo. Rywalem tarnobrzeżanek w finałowym dwumeczu był zespół Dr. Casl Zagrzeb. W pierwszym meczu Siarka zwyciężyła przed własną publicznością 3:2. Swoje pojedynki dwukrotnie wygrała Chinka w zespole Siarki - Rouchen Gu oraz decydujące starcie rozstrzygnęła na swoją korzyść Polka Qian Li.

W rewanżu grająca w KTS Chinka z niemieckim paszportem Ying Han otworzyła spotkanie zwycięstwem 3:0 nad Koreanką Hoi Kem Doo, a chwilę później Rumunka Elizabeta Samara pokonała 3:2 Chinkę z portugalskim paszportem Yu Fu. Kolejne dwa pojedynki wygrały tenisistki chorwackiego klubu i o końcowych rozstrzygnięciach zadecydować miał ostatni mecz. Ying Han rozwiała wszelkie wątpliwości wygrywając pojedynek 3:0. To zapewniło Siarce Tarnobrzeg zwycięstwo w Lidze Mistrzyń.

M. Konopka/M. Szczepański

Wideo Michał Mielniczuk

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego