Otwórz/zamknij mapę strony
Strona archiwalna, zawiera treści umieszczane w okresie od stycznia 2011 do marca 2022 roku.

Miniatura artykułuUchodźcy z Ukrainy przekraczający przejście graniczne w Krościenku nadal będą przewożeni w głąb kraju pociągami, linią 108.  Po czwartkowej awarii, na przygranicznym odcinku Krościenko-Uherce Mineralne trwają roboty naprawcze.

 

 

 

Co do dokładnego harmonogramu transportu linią 108, z racji trwających na jej przygranicznym odcinku napraw, nie jest możliwe dokładne określenie dojazdu składów do samego przejścia granicznego w Krościenku. Połączenia są realizowane w obecnej chwili z Uherzec i w porozumieniu ze wszystkimi zaangażowanymi w to przedsięwzięcie podmiotami oraz samorządami i w oparciu o aktualne potrzeby czyli liczbę uchodźców. W piątek (4 marca) zaplanowany jest jeden pociąg z Uherzec do Tarnowa. Wyjazd z Uherzec o godz. 14.34.

Koordynacją wszystkich "pociągów specjalnych" uruchamianych dla uchodźców zajmuje się PKP InterCity S.A. Dokładne godziny kursów linią 108 będą podawane każdego dnia. Urząd marszałkowski współpracuje w tym zakresie także z lokalnymi samorządami, które angażują się w to zadanie.

Artykuł opracowany przez Biuro Prasowe UMWP

 

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego