Miniatura artykułu

Miniatura artykułuWczoraj w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego z inicjatywy marszałka Władysława Ortyla odbyło się spotkanie poświęcone pakietowi onkologicznemu i roli koordynatora opieki onkologicznej w systemie opieki zdrowotnej. Celem było przypomnienie o rosnących potrzebach pacjentów cierpiących na nowotwory, które uwydatniły się w okresie pandemii.

Rusza program bezpłatnej pomocy psychologiczno-prawnej dla osób z niepełnosprawnościami z województwa podkarpackiego.

Zadanie jest współfinansowane ze środków PFRON będących w dyspozycji Samorządu Województwa Podkarpackiego w ramach ogłoszonego przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Rzeszowie konkursu ofert.

Aby móc skorzystać z bezpłatnego wsparcia, wystarczy zarejestrować się na stronie Fundacji ADRA Polska pod poniższym linkiem:

https://www.adra.pl/wsparcie-dla-woj-podkarpackiego/

Miniatura artykułuZłożę propozycję, aby jedno z najbliższych posiedzeń Komisji Ochrony Zdrowia, Polityki Prorodzinnej i Społecznej Sejmiku Województwa odbyło się w formule „wyjazdowej” w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 1 w Rzeszowie – powiedział marszałek Władysław Ortyl. To wniosek po kolejnej wizycie w rzeszowskim szpitalu.

Centrum e-Zdrowia - w ramach Akademii CeZ - kontynuuje nabór na bezpłatne szkolenia w ramach projektu „Poprawa jakości świadczonych usług medycznych poprzez zapoznanie i przeszkolenie pracowników podmiotów leczniczych z podstawowymi terminami i procesami związanymi z wystawianiem, prowadzeniem i wymianą Elektronicznej Dokumentacji Medycznej”.

Do udziału w realizowanych przez Centrum szkoleniach zachęcamy szczególnie w kontekście pozyskania wiedzy z zakresu wymiany Elektronicznej Dokumentacji Medycznej za pośrednictwem Systemu P1. Przypominamy, że obowiązek zapewnienia wymiany danych zawartych w EDM wchodzi w życie już 1 lipca 2021 r.

 Wszystkie niezbędne informacje dotyczące szkoleń znajdą Państwo na stronie Projektu: https://www.cez.gov.pl/akademia-cez/szkolenia-z-edm/

 

„Lęk, panika, izolacja, bezruch psychiczny i fizyczny jest i będzie dla seniorów o wiele groźniejszy niż sam wirus” - wielokrotnie apelowali eksperci Głosu Seniora, m.in. Przewodniczący Rady Programowej Głosu Seniora, geriatra i dyrektor Szpitala MSWiA w Krakowie, dr Krzysztof Czarnobilski i psychogeriatrzy, a wśród nich m.in. dr Małgorzata Ostrowska. Rozpoczyna się nowa epidemia chorób psychicznych i tych wynikających z zaniedbań spowodowanych pandemią. W związku z tym rośnie ilość nerwic, depresji przechodzonych udarów czy zawałów.

Nie możemy zatem straszyć seniorów!